Co daje prowadzenie bloga firmowego?

Blog to wariant strony internetowej, na której twórca zamieszcza wpisy o określonej tematyce. Publikacje, usystematyzowane chronologicznie, tworzą swojego rodzaju dziennik. Prowadzenie bloga firmowego, to kolejna opcja, którą można wykorzystać do komunikowania się ze swoimi klientami.prowadzenie bloga firmowego Może być elementem content marketingu, jeżeli dołożymy wszelkich starań, aby pojawiające się na nim treści były dobre merytorycznie. Tworzenie tekstów i publikacja ich na firmowym blogu, nie wymaga wielkiej wiedzy z zakresu informatyki, a może przynieść Twojemu przedsiębiorstwu wiele korzyści. Jakie są plusy, wynikające z założenia i prowadzenia takiego bloga?

Wspiera tworzenie relacji

Blog to Twoje miejsce. To Ty jesteś jego autorem i decydujesz o treściach, jakie się na nim pojawią. Jest to także unikalna forma, pozwalająca „przemówić” do swoich klientów w sposób wybrany przez Ciebie. Dodatkowym atutem jest możliwość dodawania komentarzy przez Twoich czytelników. Możesz na nie odpowiadać, tworząc tym samym pole do ciekawej dyskusji z klientami. Wszystkie uwagi i dygresje Twoich klientów to także skarbnica wiedzy i feedback dla Twojej pracy. Dzięki nim będziesz wiedział, czy kierunek, w którym idziesz, jest odpowiedni, oraz co możesz zrobić, aby jeszcze lepiej zarządzać interesami.

Prezentuje ofertę

Pisząc teksty na bloga, masz możliwość przedstawienia swojej oferty lub zachęcenia do skorzystania z usług Twojej firmy w inny, niż standardowy sposób. Możesz po prostu stworzyć artykuł, poświęcony w całości konkretnemu produktowi, który chcesz sprzedać, opisując jego zalety i korzyści z posiadania go. Możesz jednak pokusić się o bardziej wyrafinowaną formę promocji i napisać tekst związany z Twoją branżą, dotyczący jakiegoś zjawiska lub trendu, w który doskonale wpisywałoby się używanie akurat Twoich produktów. Stosując taką technikę, możesz w nienachalny sposób nakierować odbiorcę na sprzedawane przez Ciebie dobra i wykreować w nim potrzebę skorzystania z Twoich propozycji. Jest to inteligentny rodzaj reklamy i doskonały przykład dobrego działania content marketingu.

Pokazuje Twój profesjonalizm

Wypowiadanie się na tematy, związane z Twoim biznesem jest dowodem na to, że orientujesz się w sytuacji na rynku i potrafisz ją skomentować. Jeśli będziesz tworzył interesujące i dobre merytorycznie artykuły, w których opiszesz zagadnienia dotyczące Twojej branży, pokażesz, że masz wiedzę i kwalifikacje do prowadzenia swojej firmy. To podwyższa rangę Twojego biznesu i wzbudza zaufanie wśród klientów. Na blogu możesz opisywać nowe tendencje na rynku, tworzyć poradniki dla odbiorców Twoich usług lub odnosić się to bieżących wydarzeń, kształtujących branżę, w której się obracasz. Jeżeli treści publikowane przez Ciebie będą fachowe i poparte wiedzą, zaczniesz być odbierany jako ekspert, którego opinii warto zawierzyć, a to naprawdę wiele znaczy dla kreowania pozytywnego wizerunku firmy.

Pomaga w pozycjonowaniu strony internetowej

Jednym z elementów, które decydują o tym, że Twoja strona internetowa może pojawić się wysoko w rankingach wyszukiwarek, jest rodzaj i jakość treści, które umieszczasz na swojej witrynie. Po pierwsze, teksty zamieszczone na blogu pomieszczą w sobie wiele kombinacji słów kluczowych, które zostaną „docenione” przez algorytm wyszukiwarek internetowych. Po drugie, dla pozycjonowania SEO istotne jest też stałe dostarczanie świeżych treści, a dodając systematycznie publikacje na swojej stronie, zapewniasz sobie regularną porcję nowości.

Promuje Twoją firmę bez uszczerbku na budżecie

Prowadzenie bloga firmowego, jest stosunkowo tanią opcją promowania swojej firmy. W zależności od tego, czy sam będziesz autorem treści, umieszczanych na blogu, czy też zlecisz stworzenie ich odpowiedniej osobie, to będą w zasadzie jedyne koszty, które poniesiesz. Oczywiście, jest to czynność wymagająca zaangażowania i czasu, a także wiedzy i lekkiego pióra. Jednak w porównaniu z nakładami finansowymi, które należy wyłożyć na innego rodzaju działania marketingowe, to blog firmowy stanowi naprawdę atrakcyjne rozwiązanie również pod kątem ekonomicznym.

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

Do poprawnego funkcjonowania ta strona wymaga Ciasteczek.