Pierwsza | Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Następna | Ostatnia

Mcdonald’s chce zmienić swoją opinię, którą uzyskał przez lata, jako największa sieć fast food, czyli niezdrowa żywność. Taki stereotyp sieci z niezdrowym i tuczącym jedzeniem, masowo zaczęli omijać klienci. Spowodowało to znaczący spadek sprzedaży. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i ponownie przekonać ich do swojej marki, McDonald’s zapowiada Read more »

Przez 2 miesiące wakacji Pepsi przeprowadziło akcję „wyzwanie smaku”. W badaniu smaku dwóch napojów wzięło udział 87.015 osób, które w 23 miejscowościach dostawały do spróbowania pepsi oraz coca-colę w nieoznaczonych przezroczystych kubkach. Uczestnik takiego testu miał wybrać smak, który mu bardziej odpowiadał i w tym momencie dowiadywał się, którą markę wybrał Pepsi czy Coca-Colę.

Test ten wykazał, iż 64% uczestników wskazało właśnie na Pepsi jako lepszy smak.

Odpowiedzią Coca-Coli na akcję Pepsi „Wyzwanie smaku” była wakacyjna kampania „Podziel się radością”. Akcja ta oparta była na puszkach i butelkach Coca-Coli z najpopularniejszymi imionami w danym kraju.

Oddział Coca-Coli w Polsce został poproszony o komentarz do akcji Pepsi. Barbara Ptaszyńska-Jedynak z biura prasowego Coca-Cola Services Poland podała, iż Firma Coca-Cola z zasady nie komentuje działań innych firm. Wskazywała natomiast na sukces własnej kampanii reklamowej – „Podziel się radością”, który cieszył się ogromną popularnością, wywołując bardzo pozytywne opinie konsumentów.

Około ćwierć miliona złotych dostała firma Inno Projekt za całą księgę identyfikacji wizualnej: logo, wzory dokumentów, wizytówek, prezentacji.
Potrzebę ujednolicenia systemu identyfikacji wizualnej bank centralny uzasadniał tym, że w strukturze NBP funkcjonowało kilkadziesiąt logotypów dowolnie używanych przez pracowników (m.in. 30 wzorów prezentacji multimedialnych, 15 szablonów stron internetowych). Teraz wszystko ma funkcjonować według jednego konceptu. Zwycięski projekt wybrano w konkursie przeprowadzonym zgodnie z prawem zamówień publicznych.

Nowe logo jest bardziej nowoczesne od poprzedniego. Zdaniem NBP nawiązuje jednak do znaku NBP obecnego na banknotach (wzory banknotów nie zostały objęte rewolucją), podobnie jak kolorystyka znaku. Jako elementy graficzne w prezentacjach i materiałach promocyjnych wykorzystywane będą gilosze (ornamenty z cienkich linii stosowane na banknotach), zdjęcia monet i banknotów. Podstawowe logo NBP składa się ze skrótu i z jego rozwinięcia wpisanego w dwie cienkie linie. Zdaniem przedstawicieli NBP widać tu „dwie belki i nawiązanie do celu inflacyjnego”.

Źródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14669163,Nowe_logo_NBP__Teraz_ma_byc_jednolicie_i_prestizowo.html#ixzz2fzMbx3cm

Operator sieci Plus złożył wniosek przeciw Orange i T-Mobile.
– Stawiamy publicznie pytanie: jakim sposobem T-Mobile i Orange, które mają 60 proc. rynku, większość częstotliwości, potężne zaplecze finansowe i rządy Francji i Niemiec jako swoich największych akcjonariuszy są preferowane w tej aukcji? – oburza się Polkomtel (operator sieci Plus) i wysyła pismo do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Chodzi o aukcję częstotliwości z pasm 800 do 900 MHz, którą zorganizuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. Polkomtel złożył do UOKiK wniosek o sprawdzenie faktycznego zakresu współpracy Orange i T-Mobile w ich wspólnej spółce Networks!

Według Polkomtela jego konkurenci współpracują w większym zakresie, niż wcześniej sami deklarowali. Ba – Polkomtel twierdzi wprost, że takie działanie konkurencji doprowadzi do monopolu.

„Współpraca tych spółek prowadzi do zaburzenia konkurencji i zmierza ku wypchnięciu innych podmiotów z rynku. W sytuacji, gdy zostanie dwóch operatorów posiadających tę samą infrastrukturę i te same częstotliwości, konkurencja będzie tylko pozorna” – czytamy w informacji prasowej.

Operator o złożeniu wniosku do UOKiK poinformował na środowej konferencji prasowej. – Uważamy również, że UOKiK mógł zostać wprowadzony w błąd przez Orange i T-Mobile, co do Read more »

Do tegorocznej edycji konkursu Effie agencje komunikacji marketingowej oraz reklamodawcy zgłosili 154 kampanie w 20 kategoriach. Prace były oceniane przez 73-osobowe jury pod przewodnictwem Mirosława Godlewskiego, Prezesa Zarządu Netia SA oraz pod opieką 5 przewodniczących grup jurorskich. Finalnie tegoroczne jury nominowało do nagród Effie 52 kampanie. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiRead more »

Wbrew powszechnej opinii blokowanie reklam w sieci nie jest zjawiskiem marginalnym. Jak podaje firma PageFair, blisko jedna czwarta użytkowników stosuje programy, dzięki którym nie widzą reklam na stronach internetowych. To zła wiadomość dla wielu serwisów utrzymujących się z reklam.
Model biznesowy wielu serwisów internetowych oparty jest o wpływy z reklam – im więcej użytkowników wejdzie na stronę i zobaczy reklamę lub w nią kliknie, tym większe pieniądze dla serwisu. Pozwala to użytkownikom mieć bezpłatny dostęp do treści w sieci, za który tak naprawdę płacą reklamodawcy. Jednak coraz większa liczba reklam w sieci sprawia, że część użytkownikówRead more »

Aby zostać właścicielem restauracji McDonald’s, należy mieć na początek ok. 1 mln zł
Polska jest siódmym najważniejszym rynkiem dla McDonald’s w Europie. Znana sieć fast food rozwija się w Polsce w tempie 20 restauracji rocznie i ma ambitne plany ekspansji. – Z uwagą patrzymy na mniejsze miasta. Poniżej 50, a nawet 20 tys. mieszkańców – mówi Kristóf Hankó, szef polskiego McDonald’s w rozmowie z magazynem „Sukces” McDonald’s to najpopularniejsza sieć fast food w Polsce – jest u nas obecna odRead more »

W pierwszej połowie 2013 roku rynek reklamy telewizyjnej skurczył się o 6,5 proc., czyli o ponad 248 mln zł wobec analogicznego okresu 2012 roku – wynika z najnowszego raportu domu mediowego Starlink.
W pierwszej połowie roku telewizja straciła 6,5 proc. przychodów, przede wszystkim z powodu znacznego ograniczenia wydatków przez sektor telekomunikacyjny. Redukcje budżetów najbardziej odczuły cztery największe ogólnopolskie stacje – TVP 1, TVP 2, TVN i Polsat. Straciły one łącznie 14,2 proc. przychodów z reklam. Z raportu Starlinka wynika, żeRead more »

Gdy stare formy reklamy już nie przynoszą żadnych efektów, bo nudzą odbiorców, a programy lojalnościowe nie dają takich rezultatów, jak kiedyś, Firmy muszą znaleźć inne sposoby na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.

Jednym z nowych sposobów może być tzw. „lokowanie produktu”, które przez widzów programów i filmów bywa często różnie odbierane. Duże firmy rozpoznawanych marek idą więc o krok dalej i tworzą na własne potrzeby choćby i całe seriale.

Browar Kasztelan stworzył własny serial telewizyjny „Wrzuć na luz”, emitowany na antenie TVP 1.  W rolach serialowych przyjaciół wystąpili m.in. Katarzyna Bujakiewicz, Jolanta Fraszyńska i Piotr Bałtroczyk.

Takie rozwiązanie to doskonały przykład branded entertainment – rozrywki w 100% sygnowanej przez markę, tworzonej w ramach działań promujących brand.

Wafelki Prince Polo Mini od sierpnia trafiły do sprzedaży. Wafelki Prince Polo Mini są dostępne w wersji smakowej Classic. Sprzedawane są w opakowaniach po 20 sztuk, ułożonych w dwóch rzędach na tacce w złotym kolorze.

Wersja Mini Prince Polo została stworzona dla uprzyjemnienia wizyt znajomych, imprez czy spotkań rodzinnych.

Nową wersję wafelków wspierają materiały reklamowe w punktach sprzedaży: plakaty, topery, wobblery, standy, owijki, ekspozytory oraz listwy cenowe. Ponadto w wybranych sklepach przy zakupie Prince Polo Mini klienci będą otrzymywać bawełnianą torbę na zakupy z nadrukowanym hasłem marki – „Mam w sobie to coś”.

Rekomendowana cena detaliczna opakowania – ważącego 128 g – wynosi 5,99 zł.

Wiosną br. pod hasłem „Każdy ma w sobie to coś, tak jak Prince Polo” prowadzona była kampania reklamowa odświeżająca wizerunek Prince Polo.

Produkt dnia

Nosorożec Rupert, brelok

Nosorożec Rupert, brelok

Cena: 6,28 zł

Gifts and presents

Do poprawnego funkcjonowania ta strona wymaga Ciasteczek.